ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8715743
*
nr 871 5743
Spegel
Bohus Intarsia, Design G Gewall, Dyrkan, höjd: 54
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2014
kl 19:03:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 22:40:44
1
250 kr
27/1 17:24:50
2
250 kr
27/1 17:25:20
2
450 kr
27/1 18:33:56
3
500 kr
27/1 18:47:01
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bohus intarsia dyrkan g gewall spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
Kondition: slitage
nr 871 5743
Spegel
Bohus Intarsia, Design G Gewall, Dyrkan, höjd: 54
Kondition: slitage
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/1 22:40:44 | 1 | 250 kr |
| 27/1 17:24:50 | 2 | 250 kr |
| 27/1 17:25:20 | 2 | 450 kr |
| 27/1 18:33:56 | 3 | 500 kr |
| 27/1 18:47:01 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bohus intarsia dyrkan g gewall spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



